SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

what contributed to the “machine” type of city government
I need help please ?!!!!
Hi I’m in fundamentals of algebra and am having trouble on my home work can you help?
Is the passage below is it a sentence or a fragment ? Explain why or why not. Patrick was deathly afraid of green,leafy vegetables such as arugula.
Liquid water absorbs energy from the sun. Some of the molecules on the surface gain enough energy to break away into a gaseous state. What process is described
Which of the following explains why space objects are massive in size? Icy and gaseous material was pushed out by the sun's heat. Hydrogen atoms fused to form h
Helen divides up some money to give to her 8 nieces. If d represents the total amount, enter a expression to represent how much money does each niece receives
What’s the difference in feet between 130 yards and 120 meters
Alana invests $5,000 in a mutual fund with a net asset value of $3.35 per share. If the loading rate is 3%, how much is the loading charge A. $800 B. $150 C. $
Give 3 examples of something with potential energy.