monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
1)questionthe rate of piece of gift paper is Rs. 0.40 per paper. how many pieces of paper can we purchase for Rs. 78.402)questionA shopkeeper sold a toy for Rs.
Sam can read k pages in 20 minutes. In terms of k, how many minutes does it take Sam to read 1 page?
__________ in animal cells involves the pinching of the cell's __________ until the two newly formed cells separate.
Plot and connect the points A(2, 5), B(6, 1), C(-4, 1), and find the area of the triangle it forms. A. 20 square units B. 36 square units C. 40 square units D.
A Streetcar Named Desire thesis essay
A Streetcar Named Desire thesis essay
each digit in a falling jumber is less than the digit on its less. what id the lesdt falling number greater than 98,642
A Streetcar Named Desire thesis essay
Parallel lines r and s are intersected by a transversal line m. Label a pair of corresponding angle measures (6x +11) and (3y+8)°. The angle labeled (3y + 8)° i
Using the LIFO method and the information in this image, what is the Cost of Units on Hand and Cost of Goods Sold during this period?