daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

what is the surface area of this prism?
The equation for the circle is: x^2 + y^2 +14x+10y−7=0 .   What is the center of the circle?
(LC)Which sentence below shows correct use of an em dash? I just watched The Lord of the Rings – my favorite film trilogy – with my friends. I just watched The-
plot the given point in a rectangular coordinate system(3,0)
Subtract the equation 3x-4y=17 3x+2y=3
Network address translation is useful because it enables
While competing in the Olympics, an athlete hurls a discus with a velocity of 15 m/s at an angle of 20. What is the horizontal component of the discus's velocit
2/ parenthesis-( )- negative 1 over 4 this is a fraction
What is the solubility of 2 kg of potassium chloride dissolved into 750 cm3 of water
Based on the figure,describe the process of fertilization.