hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

How many deciliters are in 8.12 decaliters? deciliters
The two figures are similar, Write the similarly statement. Justify your answer. PLEASE ANSWER
Why did some Carpetbaggers come to the South? A. To buy land B. To enter politics C. To helpufreedmen D. All of the above Please help me
We can determine the velocity of a wave when given the frequency and the
Which sentence is a counterclaim? States cannot disobey federal laws against segregation. The American dream is to have a world of peace and goodwill. People
What is 3.14 times 10
help with geometryWhich figure correctly shows the line of symmetry?
What is the circumference of a circle with a diameter of 21cm, rounded to the nearest tenth​
An angle in standard position has a terminal side that passes through (-1, -1). Choose all of the functions that will be negative for the angle. tan csc sin se
Zayed is helping his classmates get ready for their math test by making them identical packages of pencils and calculators. He has 727272 pencils and 242424 cal