micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Multiply. Express the product in simplest form. 210·20=n 40 4 1100 20
help.... why is this problem so hard
point P is located at (-2, 7), and point R is located at (1, 0). find the y value for the point Q that is located 2/3 the distance from point P to point R
Review the following source type and the citation. Then, select what's missing from the citation. Source Type: Book Bearden, Kim. Crash Course: The Life Lesson
Match the description with the correct civilization. PLEASE HELP!! Los arcos son una gran parte de la arquitectura colonial. 2. La influencia del árabe es mu
What was Thomas pained primary purpose in writing the crisis No. 1?
if [tex]\frac{2x}{5y}[/tex] = 6 what is the value of y in terms of x
Help ASAP plz!! Right answer only
Hello there! If you can help me solve this equation step by step, that would be very helpful. Thanks for stopping by!
How do I convert 39/300 to decimal form, and what is the answer in decimal? Thanks.