2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

My dog is just driving me up a wall; I can hardly stand his super-duper loud barking. would it be semi-formal formal or informal
How does the circulatory system work together to keep your body healthy and maintain homeostasis?
Which shows 60^2 − 40^2 being evaluated using the difference of squares method? (A)60^2-40^2=(3600+1600)(3600-1600)=10,400,000 (B)6^2-40^2=3600-1600=2,000 (C)60
Rewrite the multiplication problem using improper fractions. 1 5/6 x 2
3 examples of proteins in living organisms
In which way did Great Britain’s leaders try to recover from the Great Depression?
Compare using <, >, or =. 7/9_____4/9
Mexico's economy is mostly based on... a) oil exports b) mining c) agriculture and livestock d) industry ????
Three 9W -3 V bulbs is to be lighted by a suppy of 12 Volt.For this,a wire is to be connected in series with it.Th resistance of the wire should be: A) 1 B) 2 C
The product of 7 and 0.04 is 0.28. [True] or [False]