jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

What is Kings response to the clergymen's approval of how the police kept order during the demonstrations ?
why are some pulses known as leguminous crop?
a car is priced at $12000. which is the better deal 10% off or $1500 cash back
A(n) _________ is an individual's set of beliefs about the characteristics or attributes of a group. a. schema b. cognitive category c. stereotype d. attrib
Khrushchev's power in the Soviet Union weakened when he was forced to back down from his plans to install nuclear missiles in the Western Hemisphere in ________
what should you do if you found that you consumed 50% less than the rad recommended amount of a particular vitamin
Foods rich in unsaturated fat are liquid at room temperature. true or false;
What is the best way to describe paraphrasing?
a car is priced at $12000. which is the better deal 10% off or $1500 cash back
why are retired people hurt by inflation? a. retired people often buy products that are especially likely to experience inflation. b. they're afraid of change.