jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Estimate by rounding. 93 x 59 =
Which equation represents the general form a circle with a center at (–2, –3) and a diameter of 8 units? A.) x^2+y^2+4x+6y-51=0 B.) x^2+y^2-4x-6y-51=0 C.) x^2+y
Evaluate 10x^2y^-1 for x=3 and y=2
If I add 475mL of water to 75.0mL of a 0.315M NaOH solution, what will the molarity of the diluted solution be?
HELP PLEASE HELP HELP
Windshields must be made of safety glass and may not be covered or treated with any material which has the effect of making the windshield reflective or in any
Pierrot Lunaire is a/an cantata. B. song cycle. C. symphonic poem. D. opera
wo equations are given below: a − 3b = 9 a = b − 3 What is the solution to the set of equations in the form (a, b)? (−9, −6) (−4, −3) (−6, −3) (−9, −7)
do anyone know how to solve this? need the answer fast.
May anyone HELP ME please