juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is the area of social psychology that explores how people select, interpret, remember, and use social information.
Let E be the event where the sum of two rolled dice is greater than or equal to 7. List the outcomes in Ec.
What are the functions of information technology?
A ration of two numbers is equal to 3:8 if the smaller number is 14 find the greatest number
Convert (765)octal into hexadecimal​
What would the slope of a line be if it were parallel to the line: y = 1 / 3x - 5 ?
Compare the ratios using the models. 7 to 16 6:8 Which statements are true? Check all that apply. The model for the ratio 7 to 16 should show 7 cells shaded. Th
If you are to comply with Medicare’s guidance regarding educational events, which of the following would be acceptable activities?
For a given interest rate, simple interest varies jointly as principal and time. If $2000 left in an account for 4 yr earned interest of $280, how much interest
john is busy.He.......(work) at the moment.​