gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

How does the writer of deep contribute the mood of the story
how to know when eggs are done boiling
Among all school of thought concerning the representation of Buddha, which of the following is not a common trait of Buddha?
write p5/p3 using a positive exponent
Which of the following is most likely the reason that the U.S. Constitution requires so many steps in the impeachment process?' The framers tried to discourage
If $85 is put in an account that gets 8.5% and I add $15 per year, how much will I have at the end of 8 years?
Why did the Allies agree to focus on Europe before Asia during World War II? A. They saw Germany as the greatest threat. B. They had more resources in Europe.
low blood pressure causes
Nathan had an infection, and his doctor wanted him to take penicillin. Because Nathan’s father and paternal grandfather were allergic to penicillin, Nathan had
Is my answer correct? Even if it is tell me so. If it is not, explain the correct answer to me..