emilyC020406
emilyC020406 emilyC020406
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me! for 10 points!

Please help me for 10 points class=

Respuesta :

MrGumby
MrGumby MrGumby
  • 04-04-2019

Answer:

The correct answer is D) 2.19(4.5 + 3.25)

Step-by-step explanation:

This is because we would need to add the two weights together.

(4.5 + 3.25)

Then we need to multiply by the cost per pound.

2.19(4.5 + 3.25)

Answer Link
GamerGirl189567 GamerGirl189567
  • 04-04-2019

2.19(4.5+3.25)

The sum of 4.5 +3.25 will show how many pounds of berries she is purchasing, and •2.19 represents how much the berries cost.

Answer Link

Otras preguntas

After the rain of terror ended, how did the national convention change?
how do solved 5x+20=57
Complete the pattern 5,10,30,180,
There are (4^9)^5 ⋅ 4^0 books at the library. What is the total number of books at the library?
A 7-hour class will be divided into equal sessions of 7/5 (change it into a mixed number) hours. How many sessions will be needed
what would happen if living things couldn't reproduce
A tortoise is walking in the desert. It walks 9.6 meters in 6 minutes. What is its speed?
Which of the following products has the government helped to innovate? Select all that apply.
Write the fraction 17/7 as a repeating decimal.
Kendra knows someone who suffers from overeating frequent consumption of alcohol and gambling what disorder does Kendra's friend most likely have