tashalisa931542 tashalisa931542
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

for a field trip the school bought 67sandwiches for 6.60 each and 59 bags of chips for 3.25 each . how much did the school spend in all​

Respuesta :

chasecolier03 chasecolier03
  • 02-05-2019

Answer:663.95$

Step-by-step explanation:

Answer Link
itsusajrjrjr
itsusajrjrjr itsusajrjrjr
  • 02-05-2019

Answer:

633.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

give an example of a unit rate used in a real-world situation
the difference between the square roots of a number is 30. What is the number?
A mobile phone company offers two monthly calling plans, A and B. Under A, every minute costs $ 0.10. Under B, the first 100 minutes costs $ 12 and every extra
how to write 6007200 in two other form
What it is a rising action of a story for King arthur
Write the number in two other forms 4.293
How do you convert 0.4 repeating into a fraction?
why must organism maintain stable internal condition
how how many 25s are in 300
If 2x+ 3y = 55 and 4x= y+ 47, find x − y. Can you please explain with some details?