Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

What did the Declaration of Independence do?
the product of two integers is 50. one integer is twice the other. find the integers.
Name one war fought by the United States in the 1900s.
We elect a U.S. Representative for how many years?
How to write third person and describe please give me Ideas thank you
Given the balanced equation representing a reaction: O2 --> O + O What occurs during this reaction? (1) Energy is absorbed as bonds are brok
What was one important thing that Abraham Lincoln did?
Which energy conversion must occur in an operating electrolytic cell? (1) electrical energy to chemical energy (2) electrical energy to nuclear energy (3) chemi
solving equationswhat is the value of x 8x+9=5x+18
Name one war fought by the United States in the 1900s.