Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

Is this sentence grammatically correct ?
Alan is saving for a surfboard. He has saved $200 and he earns $15 per hour life guarding. If the total money saved (s) after (h) number of hours worked is give
what is 4 to the 6th power over 4 to the 8th power?
The magna carta select one: a. insisted that the king could not impose martial law in times of peace. incorrectx b. established the idea that the monarchy's pow
to use radioactive dating far a substance you must know the substance
If a fuel storage tank is 35 percent full when there are 280 gallons in it how many gallon can be held when the tank is full capacity
Help, will give brainliest to correct answer.
What is a quatrain? A pair of consecutive rhyming lines A point where a row of poetry ends A repetition of sounds in neighboring words A stanza made up of f
Instructions:Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match the plot events of A Little Princess with the appropriate plot element one goes wi
Through the first half of the eighteenth century, the iroquois confederacy formed agreements and traded with