teamedmerson20p98q1k teamedmerson20p98q1k
  • 03-09-2019
  • Spanish
contestada

Tú y Adela ______ hambre y _____ tacos de carne y enchiladas de queso.
Question 14 options:

a)

tienes, comes

b)

tiene, come

c)

tienen, comen

d)

tenemos, comemos

Respuesta :

kkaaathhyy
kkaaathhyy kkaaathhyy
  • 03-09-2019
the correct answer is C
Answer Link

Otras preguntas

Giselle pays $2.70 for 10 pounds of apples at the farmer's market. Torrey pays $4.05 for 15 pounds of apples at the farmer's market. What is the unit cost for a
A spinner with 12 equally sized slices is shown below. (The 12 slices are red.) The dial is spun and stops on a slice at random. What is the probability that th
how do you read visual texts​
Please solve with explanation
What would a chemist most likely study about a car?
5(2b + 3) + 8(b - 6)
the circle below is centered at (-1,1) and has a radius of 3. what is its equation?
After a 15% discount ,an item cost $22.27.what was the original prices?
If u + t = 5 and u-t=2, what is the value of (u – t)(u² - 12) ?
Evaluate 4 - 2 f when f = 1