katieleeisaacs2065 katieleeisaacs2065
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

Lisa has 3/4 yards of ribbon she made a bowl from 1/3 of the way part of a yard is Lisa use to make a bow?

Respuesta :

Lalafail3 Lalafail3
  • 06-09-2019

Answer:

3/12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 13-ounce package of pistachios costs $5.99.what is the unit rate
An adjusting entry that increases an asset and increases a revenue is known as a(n):
Calculate the kinetic energy in kJ of an automobile (3,000 lb) travelling at 60 miles per hour.
What was done in the "Heat Transfer" lab after placing blocks of ice on different materials? observing melting times to see which materials made good insulators
Complete the following ratio table
16. (1) What nation is split apart by the Mid Atlantic Ridge? a. The North Pole b. The Arctic region C. Greenland d. Iceland
Help me!! PLEASE!!! will give brainly!!! ;-;
Calculate this. 28% of 150
What's the difference between impact and non-impact printers?​
Language Development: Word Study Identify the choice that best answers the question. What is the meaning of the Latin prefix inter-? A. "before" or "first" B.