sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Sophie is eating a 50-gram chocolate bar which contains 30% of coca. How many grams of coca are in the chocolate bar?
The word theory used in a scientific sense most closely means
66 is what percent of 120?
I'm havingn trouble in math. What's 3/4 - 2/5 in fraction form?
Which book, written by Desiderius Erasmus, criticized Catholic Church officials for focusing on money and power instead of the spiritual needs of individuals? A
I need help factoring!
Why are the Red sea and suez canal of strategic value in the region
(a) 127.5 is what percent of 51 ?
what was the third part of james k. polks war plan
Twice the sum of 4 and x is less than -16