gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

if Teresa's daughter is my daughter's mother Who am I to Teresa
What diagram can represent set relationships visually?
What is the type of tissue that consist of living cells surrounding by an extracellular matrix?
What is 8.517 in word form
Cuneiform is a. a Sumerian form of writing b. a Persian invention c. a Lydian invention d. an Egyptian form of writing
Why are scientific models important? a. they prove scientific theories. b. they help visualize thing that are very complex. very large. and very small c. they m
5+5(x+4) less than or equal to 20
At 10 AM the temperature was 71°F 3 PM the temperature was 86°F find the value of the slope and explain what it means
The collection of sonnets known as "from the Portuguese" are called that because _____. 1. they were written while living in Portugal 2. they were originally wr
Write a 3-digit number using the digits 5,9,and 2.then write your number using words