Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

Which version of java should i use?.
after the emancipation proclamation the norths main goal was
please give me 3 brainliest answer please​
The product of a number and 7 less than the number is 60. Find the number.
the baby-care brand the honest company was founded by what actress?
what inferences can you make about the subject of this photo ?
What is the difference between the imperfect and the preterite in spanish.
What type of food is the calabash; which can be dried and subsequently carved? pumpkin gorge squash potato
2+3x>8 or 4-7x ≤-17 graph and solve the systems
given the function f(x)=x2-2x+1