tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this french assignment please ?? WILL AWARD BRAINLIEST !!!! Write at least: 6 simple sentences in French using the Future Simple and th
Plz help me !!!!!! I need help
define the terms of arable land use​
A rectangular area 100 miles long is twice as long as wide. Length of fencing needed to enclose this area?
PLEASE HELP Will give brainliest and 5.0 rating xx
where does the efficienty occur maximum? what will be a condition of maximum efficienty?​
if a magic wallet gives me 20 cents every 3 minutes how much money do I earn after an hour​
i need help with my homework pls ​
If the digits of a number add up to 9, what number is it divisible by?
a body of mass 4 kg moves around a circle of radius 6 m with a constant speed of 12m/sec². calculate tw angular velocity and the force towards the centre​