abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Dally informed Ponyboy and Johnny that there was going to be what the next night? Question 9 options: A town meeting A raid A rumble A robbery
Why is science fiction important TODAY? DUE ASAP
need to know asap!! thanks
16. Falls, reacts, form and blow are examples of _______ verbs.A. relatingB. sayingC. sensingD action​
Write a program named CheckCredit that prompts users to enter a purchase price for an item.If the value entered is greater than a credit limit of $8,000, displa
Everfi question need help
1 Are the expressions equivalent? x + x + x + x and 4x.- yes or no 2. Are the expressions equivalent? 5x and x + 5.- yes or no 3. Jada’s dog was 5 and 1/2 inche
She was too old to lift the bag. (Select the correct sentence removing 'too'.)A. She was very old to lift the bag.B. She was so old that she could not lift the
Eight less than one quarter of a number is 7 what’s the answer?
Which table of values represents a line with a slope of 4/3