sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Which level of moral reasoning includes a focus on upholding laws in order to gain social approval?
Brandy drove three times as far as Trisha. Together, they drove 48 miles. Which equation below can be used to find the number of miles Trisha drove?
describe the role of cellular respiration in a plant???
The widening gap between the ultra-wealthy and the middle and lower classes in this country contributes to their different attitudes on a topic. This is in refe
Hi i'll mark brainliest, so pls help me out. Person chosen: Oprah Winfrey Entrepreneur Idea: Motivations and Incentives: Competition for the Business: Succes
​When Salina was a young girl, a dog viciously attacked her as she was walking along a white picket fence. Since then, she displays intense fear of white picket
EXPLAIN what equivalent fractions are and give an example. PLEASE answer me.
Identify the sequence as arithmetic, geometric, or neither 0,1,1,2,3,5,6,13
How did Great Britain offer to help the US stop other European nations from establishing colonies in the Americas in the earl 1800s? by making a joint statement
Which function is the inverse of f(x) = -5x-42