cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is this answer correct ?
The planets move around the sun in elliptical orbits with the sun at one focus. The point in the orbit at which the planet is closest to the sun is called perih
what audience do the ads critics want to appeal to and why
is the speedometer in a car used to find average velocity or instantaneous velocity
Despite being able to live peacefully amongst European settlers, why were even the civilized Indian tribes forced to relocate to reservations under the Dawes Ac
What did the Land Ordinance of 1785 establish? A) churches B) the capital C) townships D) playgrounds
All But one describes an effect of aging on the musculoskeletal system. A) loss of muscle tone B) bones become fragile C) increased osteoporosis D) flui
Raccoons will eat almost everything they are most accurately called
date of battle of Yorktown
Where us most of Earth's fresh water