jasleensidhu180 jasleensidhu180
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

A bottle a bottle and a cab together cost $1.10. The bottle cost one dollar more than the cap. How much does it cost?

Respuesta :

rcruz236 rcruz236
  • 02-03-2020

Answer:

1.1

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

While Washington was president, the political parties that formed in the United States were the______ Party, led by Hamilton and the______ Party, led by Jeffers
what is the nickname for hunds rule
What mass of solid that has a molar mass 89.0 g/mol should be added to 100.0 g of benzene to raise the boiling point of benzene by 2.42°C? (The boiling point el
The sum of two numbers is 20. Twice one number is 4 more than four times the other
FInd an equation of the line that passes through the point (3,-5) and is parallel to 4x=1+2y
Peter and Paul were at track practice. The track is 2/5 kilometers all around. Peter ran 1 lap in 2 minutes. How many minutes does it take Peter to run one kilo
solve this system of linear equations. separate the x- and y-values with a comma. x = -42 - 8y -18x = -4 - 8y
What is the equation of a line that passes through the point (9,-3) and is paralel to the line whose equation is 2x-3y=6
which statement best compares attitudes of the north and south during the civil war
Find the product: −6(−3/2 )(10) A) −60 B) −90 C) 60 D) 90