soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

NEED help with homework pls 42.7 divided by 7 36.48 divided by 6 7.29 divided by 9
What were the names of the two major campaigns fought in Georgia during the Civil War?
If an orange is orange, why isn't a lime called a green or a lemon called a yellow?
What is 160 to a mixed number
What states made up the upper south?
when you open a solid room air freshener, the solid slowly loses mass and volume. how do you think this happens?
The single factor that is changed in an experiment is the __________. dependent variable control hypothesis independent variable
finish the sentence using a simile - he quickly discovered that his new friend was as smart as
if line ab is parallel to line CD,and line CD is perpendicular to line EF.what can you conlude about AB andEF
What pattern will result from plotting all points x, y that satisfy an equation in the form ax+by=c