invictus3k invictus3k
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 0.4 cups of sugar costs $7.36 how much does 0.1 cup of sugar cost

Respuesta :

knightlyssaj knightlyssaj
  • 02-04-2020

Answer:

$1.84

Step-by-step explanation:

You take $7.36 and divide it by four.

Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
which pair of these points defines a line with a slope 2/3? A. (2, 6) and (3, 0) B. (6, 2) and 3, 0) C. (6, 2) and (0, 0) D. (2, 6) and (0, 0)
The image illustrates a building with a green roof - a roof that is covered in living vegetation. Why would a society use this sustainable practice? A. It reduc
How does Emerson feel about changing one's mind?
I really need help please!
I need help with this one to.
Who thought that he could reach the east by sailing across the Atlantic Ocean?
Examining Maintenance Requirements What are the continuing education requirements for pharmacy technicians in Texas? a. Once they earn their certification, phar
Puji and Lahari bought a total of 124 boxes of Girl Scout cookies. Puji bought 16 more boxes than Lahari. How many boxes of Girl Scout cookies did each of them
Dividend: 2x3 + 11x2 + 18x + 9 -6x3 - 15x - 9 2x2 + 5x + 3 Quotient: 2x4 + 11x3 + 18x + 9 2x3 + 5x2 + 3x 2x2 + 5x + 3