Darling52
Darling52 Darling52
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

John bought 4 boxes of apples. Twenty-five apples were in each box. How many
apples did John buy?
​

Respuesta :

brawlknight
brawlknight brawlknight
  • 02-04-2020

Answer:

100 apples

Step-by-step explanation:

25 apples in each box × 4 boxes equals 100

Answer Link
taylobre1 taylobre1
  • 02-04-2020

Answer:

100 apples

Step-by-step explanation:

25 times 4 OR 25+25+25+5

they both give you 100

Answer Link

Otras preguntas

Due to increased mailing costs, the new rate will cost publishers $50 million; this is 12.5% more than they paid the previous year. how much did it cost publish
An electron moves across earth's equator at a speed of 2.5 ???? 106 m/s and in a direction 35° n of e. at this point, earth's magnetic field has a direction due
The French Revolution was sparked by a desire for ?
Are the Alliance better than the Horde Vote here now!!!! it matters show faction pride Plus points for the first two answers!!!
I need help on factoring polynomials.x^2- 2x - 24
How can i work this problem out
A piece of land is 6 4/5 miles wide. It is 2 1/8 times as long as it is wide. How long is the piece of land?
Mitchell does not have a checking account, but needs to pay a bill. By what means can Mitchell pay ?
What is the small plastic connector called that is on the end of an unshielded twisted pair network wire?
What are the solutions of x2=16x-28