samsanchez117
samsanchez117 samsanchez117
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

In order to solve this equation first I would have to... 27-12=9

Respuesta :

jilliandemil123 jilliandemil123
  • 03-04-2020

Answer: 27-12= 15

Step-by-step explanation: You add 12 to 15 to make 27.

Answer Link

Otras preguntas

Write as many equivalent expressions to 3/4(4x-8)+1/4(4x-8)
Bill wants to post three parcels.Parcel 1Parcal 2Parcel 3Each parcel costs £1.10 to post.How much change should he get from a £10 note?​
How can I make a short story
Alia works for 18.3 hours and earns $585.60. What does Alia earn per hour?
The Council of Trent (1545-1563) reaffirmed certain Roman Catholic beliefs and yet made some reforms. List separately these reaffirmations of belief and the ref
What action taken by Roosevelt is symbolized in this cartoon?
Matt had instructions to take a box of nails to a classroom that has a number equal to the remainder of the division 2960÷9. matt took the nails to class room 1
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
In the carbon cycle the role of plant is to a breakdown dead organisms into usable matter be convert nitrogen from the soil into carbon dioxide C remove carbon
Find the interquartile range. 6,8,9, 30, 30, 36, 38, 54, 64, 70, 75, 81, 93