swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

I need help like really bad.
Find the common difference of the arithmetic sequence –9, -7, -5, ...
Help!! ASAP PLEASE WOULD MEAN A LOT!
What is 0.3 +0.5 +0.8= ?
How can we use properties to identify unknown minerals?
What is the main theme of Joseph Conrad's Heart of Darkness?A- exploration and discoveryB- travel and adventure C- the horrors of imperialism D- the economic be
What is the total amount of matter in an ecosystem doing?
Why do people call me fat? I'm only 300 lbs and I'm only 12. It hurts my feelings.​
A farmer conducted a hypothesis test to see if a new type of soybean would grow better on their land. The alternative hypothesis is the new seed will on average
HELP WILL GIVE BRAINIEST AND 20 POINTS!!! PLS EXPLAIN THROUGLY WHEN ANSWERING and about 5-6 SENTENCES: DO YOU THINK KAMALA HARRIS BECOMING VICE PRESIDENT WAS A