ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

The maximum height of a vehicle that can safely pass under a bridge is 12 feet 5 inches. A truck measures 162 inches in height. Which best explains whether or n
what is less 5 or 5.04
-3x+2(-6xsqared+13x-6
How are living things involved in the carbon cycle constantly
What assumption is made with supply-side economics?
what is the square root of 69
How did India benefit from Western technology?
A battery derives electric energy from _____energy? a. nuclear b. mechanical c. gravitational d. chemical
2 issues in sports that can impede nation building
Peaches are being sold for $2 per pound. If x represents the number of pounds of peaches bought and y represents the total cost of the peaches, which best descr