HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Children who are rebellious and aggressive are often the products of which of the following styles of discipline? a. power assertion b. withdrawal of love c.
How does the annual Jewish festival of Hanukkah connect to Greek rule in Judah?
If it is exact find a function F(x,y) whose differential, dF(x,y) gives the differential equation. That is, level curves F(x,y) = C are solutions to the differe
Read the excerpt from "Object Lesson 1". Louise Carpenter stood tensely straight at her desk, her pretty face almost as white as the envelope she was clutching.
describe structuralism in psychology​
Which of the following best describes Gretchen's behavior as she prepares for the race?
What actually happened at the Saratoga battle ​
Suppose that the total benefit and total cost from a continuous activity are, respectively, given by the following equations: B(Q) = 100 + 36Q – 4Q2 and C(Q) =8
Equipment such as chafing dishes, steam tables and heated cabinets designed to hold foods hot should at least keep food temperatures at _____ or hotter:
The theory of urban development that emphasizes wedge shapes extending from the center to the periphery is called the Select one: a. concentric circle model. b.