ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

David typed 210 words in 30 minutes. What is her rate of typing?
Who was not a member of Rome’s First Triumvirate? a. Caesar b. Pompey c. Crassus d. Octavius
3 - 3 × 6 + 2 = what
After years of fighting in the New England and Middle Colonies, British forces invaded Georgia, and South Carolina. Based on the area, why might the British hav
what are rational numbers that are not integers
Eight less than a number is no more than 14 and no less than 5
what might cause an ecosystem not to return to its original climax community after a disturbance
Reid ate 1/4 if pie, joe ate 1/3 of pie. How much was left after they both ate their pieces
What is the value of the ratio for one third of 900
Tom gathered some mushrooms. Of those he dried 2/5 , then pickled 5/9 of the remaining mushrooms, and then fried the 28 mushrooms that were left. How many m