magimtz05 magimtz05
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better
price?
a. 4 for $0.89
b. 6 for $1.39

Respuesta :

soomstaxx soomstaxx
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
1vnbg
1vnbg 1vnbg
  • 01-05-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

what is a resonance dot structure? How do you know if you have resonance?
Joseph said that he could represent the amount of money he made last week with the expression: 24d + 8n
Everything!!! Need help!!
Janice usually works on a particular workbook. She decides to keep a backup of all the data in a separate workbook. She opens a new workbook to transfer the dat
How many elements typically join together to form compounds
In the late 1200s, kublai khan met european traveler marco polo. this meeting illustrated that a.sea routes were the best way to get from europe to asia b.con
Identify the use of the infinitive phrase in the following sentence. I have an assignment to finish tonight. noun adjective adverb
Why does Alexander Pope use the style and narrative form of epics to describe a relatively insignificant incident in “The Rape of the Lock”? a.)to mock the epic
If a bank pays 62 cents in non-interest expense per dollar of income, its _______ is equal to 0.62
Are y'all doing Usa test prep?