answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

​Performance on tests like the Scholastic Aptitude Test and the Graduate Management Admissions Test is likely to be most closely related to
“Everyone has the right to life and liberty”
Eukaryotic organisms that decompose dead organisms and absorb the nutrients are generally found in which kingdom?
no one answered this question... help?
Expanded form 7,080,300
A stock quote is advice from a broker about what stock to invest in. True or False?
What is the greatest commom factor of 16, 17, and 20?
A line PQ passes through the points (-8, -1) and (-2, 3). The equation of line RS is -2y -3x =13. Is the line PQ parallel to RS? Justify
What structure holds the individual chromatids together??
Help !!! Which did Puritans believe in? A. education for all B. independent path to spiritual truth C. equality between women and men D. religious tolera