josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

a swimming pool is 20 meters long and 12 meters wide the bottom of the pool is slanted so that the water depth is 1.3 at the shallow end and 4 meters deep at th
A punch  recipe calls for 3 pints of orange juice does the recipe How many ounces oof oranges juice does it requirew
Payments designed to make up for war damage are known as
Cellular respiration involves a series of chemical reactions. Which of the following is a primary way that enzymes affect these reactions? A. They decrease the
A sighting from sea level to the top of a lighthouse was 60°. The lighthouse is known to rise 180 feet above sea level. What is the distance (to the nearest foo
when the Lenape hunted
what percent of 126 is 22?
what percent of 126 is 22?
You hear a thunder 3 seconds after you see lightning. How far away is the storm?
a gasoline pump delivers 4 2/5 gallons of gas per minute. how many minutes will it take to fill a gas tank that holds 16 1/2 gallons?