rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

what term describes the behaviors between males and females of the same species for the purposes of mating?
bob has three times as many baseball cards as bill. together they have a total of 68 cards. how many cards does bob have?
a blueprint for a house states that 2.5 inches equals10 feet if the length of wall is 12 feet how many inches is the wall in the blueprint
An object is located at 51 millimeters from a diverging lens the object has a height of 13 millimeters and image height is 3.5 millimeters how far in front of t
how high is the tree in cm
which type of stress develops out of boredom and a daily lack of motivation
simplify 2^3 × 3^2 × 2^2 × 3^4
if weight is the force of gravity on an object, then your weight can change if the force of gravity is different on a different planet?
Which of the following is not an example of a belief associated with the Muslim faith?
What is the proper or customary behavior in your work environment?