vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Hey. Answers to this?: I set off on a journey from the Earth to our nearest galaxy - ________. It will take me around 2 million ______ ______ before I reach my
what is 2+2 A Fish B 4 C 8 D 12
She walks in beauty, like the night Of cloudless climes and starry skies; And all that’s best of dark and bright Meet in her aspect and her eyes; Thus mellowed
log x - log 6 = 2 log 4
Is this correct guys?
What would the complementary strand of GTCCGTAACGTAT be?
Which of these goals of President Truman's "Fair Deal" were met? O A. Starting a national health insurance program O B. Getting rid of the Taft-Hartley Act C. E
2) Calculate the percent composition of each element in Mgso, 3) Calculate the percentage of each element in Ag,o.
This person led a fight against state income taxes and initiated the North American Indian Unity Caravan. Select the best answer choice. A. John Trudell B. Ad
Use long division to find the value of 1875 ÷ 15 THIS IS A DIVISON PROBLEM SINCE THE OTHER ONE I WROTE A MULTIPLICATION PROBLEM​