kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

A ball is kicked horizontally, at 16.8 m/s, from the edge of a bridge over a smooth flowing river. It lands on the water at a distance 30.7 m from the edge of t
Solve by substitution 3x+y=5 and 2x-y=10
What was the main goal of the settlement house movement?
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST What is the best approximation of the solution to the system to the nearest integer values? (1, 3) (3, 4) (3, 2)
Which disorder includes depression and bipolar disorder
Find the equation of the line passing through point A and perpendicular to AB ?
at a reunion 14 5/8 blueberry pies were eaten write the amount as a decimal
Based on radiometric dating and the rock and fossil record, scientists have concluded that life has been present on Earth A. for about 1 billion years. B.
how to solve for area of triangle where A=67 degrees, b=11yd, and c=24yd
If a number is divisible by two then the number is even