1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

How did the surprise attack on Pearl Harbor change the public’s opinion about the war?
Why haven’t scientists cataloged all living things?
2gh + 4=6 can someone plz help I got: h=1g Do I have to divide 1/g?
The primary reason the Bantu-speaking people of West Africa migrated southward and eastward between 500BCE and 1500CE was to
Explain how you could use the Associative Property of Multiplicationto help you find the product (5/6•2)1/2 by using mental math.​
Terry's Tree Removal paid cash on account to Sam's Sharpening Service, $735, covering Purchase Invoice No. 1415 for $750, less a 2% discount, $15. The journal e
Help me please I haven't been able to figure this one out and I am not that very good at Stem and leaf plots. Which stem-and-leaf plot represents the data 10, 7
when was the speaker invented?
which countries lost ww1
Does anyone have answers to this?