alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

what name is better alex or armarni?
are some biofilms dangerous to human health​
What does it mean to the nearest tenth of a degree.
To what extent was Germany most responsible for starting a global war in 1914?
Jordan will hike the trail shown at a rate of ​mi/h. Write a linear equation to represent the distance Jordan still has to walk after x hours. What does the​ y-
Which describes the nation security strategy created by president obama in 2010? check all that apply. Check all that apply.
Are Champion brand sweaters considered expensive?
what is the difference between apostles and disciples
what name is better alex or armarni?
Carlos finished1/3 of his art project on Monday. Tyler