rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

List four factors you should consider when selecting a financial institution.
a company ordered $400 worth of muffins. Bran muffins cost $2 each and blueberry muffins cost $4 each. If the company ordered twice as many blueberry muffins a
What Is the main idea of kofi Annan wins a Nobel prize
$12,000 is invested for 4 years at a simple interest rate of 1.5%. How much does the investment earn?
Viruses can only be studied in detail using a(n) _____.
What led to the rise of feudalism in japan
Which has a value closest to 9. 10,99,83,or 63
Why is freedom of the press an important right?
Is this question answered right?
What are earthquakes