holiwosxd
holiwosxd holiwosxd
  • 04-09-2016
  • Mathematics
contestada

2+2? cuanto es? ayudaaaaa

Respuesta :

jordynprouty
jordynprouty jordynprouty
  • 04-09-2016
You're answer will be 4 think of it as apples if you have 2 apples and a friend gives you 2 apples then you will have 4 apples all together
Answer Link
Bridget1234
Bridget1234 Bridget1234
  • 05-09-2016
The answer is 4. I just added.
Answer Link

Otras preguntas

In a class of 38 students, 32 are wearing jeans, 21 are wearing T-shirts, and 15 are wearing both. How many students are wearing jeans and something other than
The Spanish class system placed people in the top class primarily based upon O how much American blood a person had. O how much Spanish blood a person had. O wh
PLEASE HELP CANT MISS ANYMORE!!
7 is what percent of 56?
Can some one explain to me what substitution is and how to use it to solve equations?
A five pound bag of apples costs $3.45. What is the unit cost of apples
Ana no puede hablar
Describe the role of the business plan. What ought to be included in a business plan?
Need Help Please!!!!!!!!!!:>
Need Help Please!!!!!!!!!