nwilson572
nwilson572 nwilson572
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image

Select the best with the least expensive corn per ounce The choices are in the image class=

Respuesta :

evapoopbot1 evapoopbot1
  • 04-08-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Option A:

1.50÷18≈0.0833

3.00÷36≈0.0833

4.50÷54≈0.0833

Option B:

0.75÷15=0.05

Option C:

2.20÷15=0.146

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression:
70 PTS HELP PLS!!!!! Mr. Chang’s class has 28 students, 4/7 of whom are girls. Which equation shows how to determine the number of girls in Mr. Chang’s class?
help me with 17. (I know the image is upside down, but there's a flip button and u can click It to flip it)
I costs $36 for 4 movie tickets, What is Ovie tickets, What is the unit price of each ticket I
Would it be D?? I don’t know....
Which of these, all of which include Earth, most likely contains the most dark matter? a) Milky Way Galaxy b) solar system c) Local Group d) Virgo Cluster
Under which accounting heads will a company’s accountant record costs for advertisements and accrued wages for the month? Advertisements will go in the BLANK ac
Democrats is D. I need help finding the correct answer
y-x=15 y-x=5 using elimination
can you explain how night blindness is caused ​