meekb18 meekb18
  • 04-08-2020
  • Mathematics
contestada

a pack of 4 choclates cost 1.80 pounds how much is the price per unit

Respuesta :

monicadasilva04 monicadasilva04
  • 04-08-2020

Answer:

0.45p

Step-by-step explanation:

4 chocolates = £1.80

1 chocolate =  x

x= 1.80× 1 = 1.80÷4 = 0.45p

1 = 0.45p

I HOPE THIS HELPED :)

Answer Link

Otras preguntas

what language did the miwok tribe speak ​
can anyone heelp me plzzz
write a letter to your friend telling him why you want leave your school.​
52.43-12.46 subtract for me please
Classify the following triangle. Check all that apply. A. Isosceles B. Scalene C. Obtuse D. Acute E. Equilateral O F. Right ​
Order from least to greatest! -2/3, 5/9, 0.5, -1.3, -48%, -10/3 Please I need help! Its for a test grade!
What wavelength in nm does a photon with a frequency of 9.23 x 10^18 hz have?
Please help :( I put a picture
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmoooooooooooooooooooooooooooooooooo cowcow
what type of intermolecular forces would be present on the monolayer surface between stearic acid molecules