uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

write the equation of the line with the following conditions: Parallel to 2x - y = -3 through (2, -1)
In the seven step military problem solving process you have identified the problem. what is the next step?
Where would the reader fine the key facts of a story printed in the newspaper ?
What is the data path width for a dimm that supports ecc?
Medical records are confidential and can never be released without a patient's consent.
Which graph shows a triangle and its reflection image over the x-axis? A. first picture B. 2nd picture C. picture 3 D. picture 4 A. is wrong
Airborne mercury has received special attention because it is a widespread and persistent neurotoxin (a substance that damages the brain and nervous system). mi
The area of a rectangular wall of a barn is 168 square feet. Its length is 10 feet longer than twice its width. Find the length and width of the wall of the b
Minerals are classified into groups primarily on the basis of _______.
Abraham Lincoln's famous quote, "A government of the people, by the people, and for the people," clearly articulated the notion of ________.