elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

3p^2-2p-5 Factoring
Why do my teeth hurt when I jump on a trampoline? I'll start and then my teeth just start killing me!? Science people, doctors... HALP
2NaN3=2Na+3N2. If 0.21 moles of NaN3 reacts, what mass of nitrogen would result
Solve the following system of equations using substitution. What is the value of y? 2x + 3y = 105 x + 2y = 65 A.15 B.25 C.40 D.65
How many animal species are there in the world?
Which of the following is a part of a nucleotide? SELECT ALL THAT APPLY a base b acid c sugar d phosphate group How many phosphate groups does an ATP contain? D
The Colorado Plateau is an example of _______ mountains
Why is the constitution a document of compromises?
Witch of tge following vould be a synonym for sovereign
As a result of the French fur trade in the 1600s, 1.French settlers came into conflict with English settlers.2.American Indians began making fewer things themse