Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer this in your own words and Thank you and have a good day.

Please answer this in your own words and Thank you and have a good day class=

Respuesta :

cbruns74
cbruns74 cbruns74
  • 02-11-2020

no she should not accept

Answer Link
withangelina
withangelina withangelina
  • 02-11-2020

Answer:

No, Darryl should not accept this price, because at the Downtown Deli, the price of 640 ounces was $32, which means one ounce is $0.05. But, Brand D offers $0.20 per ounce, which is 4 times more expensive.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Rico is making4 batches of mexican rice. each batch needs 2/3cup of corn. He only has a1/3-cup measure.How manytimes must Rico measure 1/3cup of corn to have en
What sorts of signals does the brain use to communicate sensations, thoughts and actions?
Graph the line using intercepts: 4x-3y=12
How do you work out the problem 84 divided by4
when we look at a leaf, we see the colors of light that are reflected off its surface. how does the relatively low flow of oxygen in green light?
Which is the same as 0.08? A) 80% B) 80/100 C) 8% D) 0.8
How do you work out the problem 84 divided by4
Simplify (7-5i)(-3+9i)-(5+6i)^2
What culture believes health is harmony between man and nature?
There is an inverse relationship between x and y. If y is when x is 3, what is x when y is 9? 3 5