Victoria2024
Victoria2024 Victoria2024
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mark paid $8.54 for pizza. He now has $17.75. How much money did he have before buying the pizza. ​

Respuesta :

reaganflora1
reaganflora1 reaganflora1
  • 02-11-2020

Answer:

Mark had $26.29 before buying the pizza.

Step-by-step explanation:

$8.54 + $17.75 = $26.29

Answer Link
berasurucu0 berasurucu0
  • 02-11-2020

Answer:

26.29

Step-by-step explanation:

Mark paid $8.54 for pizza. Now he has $17.75

Money he has:  $17.75

Money he paid: $8.54

Total money he had before paying: $17.75 + $8.54 = $26.29

Answer Link

Otras preguntas

What is Linear Mime?
Which equations models this problem? Chelsea paid $54.90 for nine bath towels. What is the unit price, p, per towel? A. 9p=54.90 B. P/9=54.90 C. P/54.90 D. 54
how far can a hurricane travel
The Great Depression of 1929-1939 was different than other depressions because: A. It only affected rich people, not poor people. B. It affected everyone and ev
3 classmates share 2 granola bars equally. How much does each classmate get?
How many outer electrons does phosphorus have
What is the scientific notation of 8888800
in a class of 28 sixth graders all but one are 12 years old' Witch two data measurements are the same for the students ages? what are those measurements ? PLEA
what gas does hydrogen change into as a star becomes hotter
please help! i need to write sentences with the words comically and tropically