niccolevivas28
niccolevivas28 niccolevivas28
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada


Cam has 32 dollars. How many roses can he afford to buy?

Respuesta :

sophietomooka
sophietomooka sophietomooka
  • 02-11-2020

Answer:

8 roses

Step-by-step explanation:

roses cost about 4 dollars, and 8 times 4=32

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following is a measurement of energy used? A. 24 meters per second B. 60 milligrams C. 15 liters D. 6 joules
7 2\3+ (5 1\6-1 5\9)
Find the supplement of the given angle. Then draw the two angles as linear pairs. Label each angle with its measure. m angle ABC=72 B will be the vertex
2cos^2x+sinx=2 domain restriction 0,2pi
Which ocean served as a highway for explorers, early settlers, and later immigrants to North America?
what multiplies to -140 and adds to -31
what is 24/100 in its simplest form
suppose you mix food coloring in water to make it blue. Have you made a solution or suspension. Explain........PLZ HELP
Angie read 3 books in 5 days, and each book contained 335 pages. If Angie read the same number of pages each day, how many pages did she read per day? 751,0052
Kamisha is a traveling sales person. In two months,she traveled eighty hundred miles . How many thousands of miles did Kamisha travel?