lailie022968 lailie022968
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $3.42 for nine bottles of the 2-liter size soda, what is the unit price?

Respuesta :

ThatBoyPayton
ThatBoyPayton ThatBoyPayton
  • 03-11-2020

Answer:

1.71 per liter

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ok he’ll you will be brainlist
CANNNN SOMEBODYY PLEAEEE HELP MEEE
what would be the absolute deviation of 5,18,6,18,13?​
I need some help, I have this assignment due tomorrow.
Can someone please help me please?
D C с Determine the area of the rectangular ABCD with AB=5cm and BC=3cm. A 5cm B 3 ст. C С D​
PLSSS HELPPPPP ASAPPPP
I need help on this question What’s new Is this a phrase, dependent clause or a independent clause?
9 x 5 - 9 im give brainlists
What is [tex]5.4 x 10 4[/tex] 4 to the second power Write in standard form